سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی امور فارغ التحصیلان
 • سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی
 • امور فارغ التحصیلان

   

  مدارک لازم جهت دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات کارشناسی ارشد و دکتری

    1- اصل گواهی موقت پایان تحصیلات (در صورتی که صادر شده باشد). لازم به توضیح است افرادی که گواهی موقت آنها صادر و به دلیل داشتن تعهد به سازمان خاصی ارسال شده است لازم است اصل گواهی موقت خود را از سازمان مربوطه دریافت و تحویل دهند.

   2-لغو تعهد آموزش رایگان که به یکی از 3 روش زیر امکان پذیر است .

    1-2-  گواهی انجام کار از هر بخش دولتی و یا خصوصی که در آن تاریخ شروع به کار، خاتمه آن و یا لغایت تاکنون ذکر شده باشد (جهت فارغ التحصیلان استفاده کننده از آموزش رایگان توجه شود کارکرد همزمان با تحصیل در مقاطع بالاتر، چنانچه در مقاطع بالاتر مشمول آموزش رایگان"روزانه" باشند قابل پذیرش نمی باشد). ضمناً پروانه اشتغال به کار صادره از سوی سازمان نظام مهندسی و نیز پروانه کسب افرادی که به حرف آزاد مشغول به کارند از تاریخ صدور قابل پذیرش می باشد که لازم است برابر با اصل شده آن توسط دفاتر اسناد رسمی به مسئول دفاتر پیش خوان دولت ارائه گردد.

    2-2 - پرداخت هزینه آموزش رایگان (برای اطلاع از هزینه آموزش رایگان به لینک جدول هزینه  تحصیلی برای لغو تعهد آموزش رایگان در سایت وزارت علوم مراجعه نمائید )

     تبصره- کلیه بررسی ها و یا محاسبات هزینه آموزش رایگان توسط حوزه مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام می شود .

   3-2- در صورت نداشتن دو شرط فوق، می بایست پس از فارغ التحصیلی نسبت به تکمیل پرونده در اداره کل کار و امور اجتماعی شهرستان محل اقامت خود اقدام نموده، معرفی نامه از سازمان کار و امور اجتماعی استان محل سکونت دانش آموختگان را تحویل دهید.

  - حداقل 6 ماه پس از ثبت نام در اداره کار و امور اجتماعی و حداقل یکسال پس از زمان فارغ التحصیلی می‌بایست گواهی عدم کاریابی و اشتغال را دریافت و جهت درخواست اصل مدارک تحصیلی خود ارائه نمایند .

   - استفاده از نامه عدم کاریابی در حین تحصیل در مقطع بالاتر ( چنانچه مقطع بالاتر روزانه باشد) امکان پذیر نیست.

   - مدت تعهد خدمت آموزش رایگان در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری، یک برابر مدت تحصیل است .

   - فارغ التحصیلان متعهد خدمت در آموزش و پرورش لازم است از اداره کل آموزش و پرورش استان محل خدمت مجوزکتبی مبنی بر به اتمام رسیدن تعهد به آموزش و پرورش به انضمام خلاصه سوابق خدمت دولتی (فرم شماره 502 ) را ارائه نمایند.

   - ارائه نامه لغو تعهد بورسیه بودن از بالاترین مقام سازمانهای مربوط در خصوص فارغ التحصیلان بورسیه سازمانها و ارگانها .

  3- اصل برگ تسویه حساب بازپرداخت بدهی به صندوق رفاه دانشجویان از صندوق رفاه

   4- فتوکپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا معافیت موقت یا دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت یا اصل گواهی صادره از حوزه نظام وظیفه مبنی بر اشتغال به خدمت نظام وظیفه یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقاطع بالاتر از دانشگاه محل تحصیل که شماره و تاریخ معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر در آن ذکر شده باشد (برای آقایان)

   5- اصل وکپی دانشنامه و ریزنمرات مقطع یا مقاطع قبلی دانشگاهی و نیز فرم نحوه آزاد سازی دانشنامه

   توضیح اینکه: فرم آزاد سازی دانشنامه به همراه دانشنامه از طرف دانشگاه محل تحصیل مقطع قبلی صادرمی‌گردد.

   6-مدرکی که از روی آن بتوان تاریخ ورود و تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع یا مقاطع بعدی دردانشگا ه‌های دیگر را استنباط نمود .

   7- یک قطعه عکس 4×3 تمام رخ (برای خواهران عکس با مقنعه و حجاب کامل اسلامی الزامی است)

   8- یک برگ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی

   9- یک قطعه تمبر هزار تومانی بانک ملی

  10- جهت دریافت دانشنامه و ریز نمرات مبلغ 300000 ریال  (سیصد هزار ریال) و گواهینامه موقت 100000 ریال (صد هزار ریال) را به شماره حساب 2177333702009 نزد بانک ملّی شعبه کرمانشاه (به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه رازی ویژه دانش‌آموختگان) واریز و فیش پرداختی را تحویل نمایید.